Tüm Oyunlar Valorant VP Yeni Steam Cüzdan Kodu Yeni PUBG Mobile UC Yeni Free Fire Yeni Mobile Legends Elmas Yeni

Days Gone PC sürümü duyuruldu

SIE CEO'su Jim Ryan yaptığı açıklama ile Days Gone PC sürümünü duyurdu ve yakında çıkacağını açıkladı

Playstation 4'ün geçtiğimiz yıllarda en önemli oyunlarından biri olan Days Gone, PC için geliyor. Daha önce defalarca PC sürümü listelenen oyun, Sony tarafından yalanlanmıştı. Fakat ard arda gelen dedikoduların ardından Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan oyunun PC sürümünü doğruladığı gibi çıkış dönemi hakkında da bilgiler verdi.

Days Gone PC platformuna geliyor

Bildiğiniz gibi son dönemde Playstation markasına özel olan bazı oyunların PC için çıkacağına dair açıklamalar ile karşılaşmıştık. Nitekim son olarak Guerrilla Games imzasını taşıyan Horizon: Zero Dawn oyunu PC için çıkmış ve geniş ekran gibi özellikleri ile birlikte birçok oyuncudan geçer not almıştı.  Anlaşılan Playstation ekibinin PC çıkartması Days Gone ile devam edeceğe benziyor. 

GQ dergisi ile bir söyleşi yapan Jim Ryan bir önceki haberlerimizde de detaylarını verdiğimiz yeni Playstation sanal gerçeklik gözlüğü (PS VR2) ve Gran Turismo 7 ertelemesi dışında PC oyuncuları için beklenen bir duyuruya da imza attı. Yaptığı açıklamaya göre 2019 yılında Playstation 4 için çıkan ve PS5 ile birlikte bu konsola özel güncellemesini de alan Days Gone, sonunda PC platformuna geliyor.

Horizon: Zero Dawn'ın PC sürümünün çıkması ile birlikte aslında bir nevi nabız yokladıklarını belirten Jim Ryan, ilerleyen dönemlerde başka PS oyunlarının da PC platformuna geleceğinin sinyallerini vermiş. Bu konudaki yeni örnek ise bahar aylarında çıkacağı belirtilen Days Gone olacak diyebiliriz. 

YAZAR:Şükrücan Kaya