Tüm Oyunlar Valorant VP Yeni Steam Cüzdan Kodu Yeni PUBG Mobile UC Yeni Free Fire Yeni Mobile Legends Elmas Yeni

Division ekibi açık dünya Star Wars oyunu yapıyor

Yapılan resmi açıklamaya göre Division oyunlarına imza atan Massive ekibi açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor

Tom Clancy's Division oyunlarına imza atan Ubisoft Massive ekibinin açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı rapor edildi. Henüz çok fazla detay verilmese de yapım aşamasında olduğu belirtilen oyunun 2023 sonrasında piyasaya çıkması bekleniyor.

Division ekibinden yeni bir Star Wars oyunu geliyor

Disney son olarak Star Wars oyunlarını tek bir çatı altında toplamak için LucasFilm Games duyurusunu yapmıştı. Bu duyurunun ardından ise yeni bir Star Wars oyununun Ubisoft tarafından yapılacağı haberleri gelmeye başladı. LucasFilm games sosyal medya hesaplarından yapılan bu açıklamaya göre bu proje üzerinde anlaşılan Ubisoft, projeyi Massive ekibine emanet etmiş durumda. projenin başındaki isimlerden birinin Division 2 ve Crew gibi projelerde yer alan Julian Gerighty olacağı da belirtilmiş.

Tabi işin arkasında Massive olunca akla ilk olarak Snowdrop Engine grafik motoru geliyor. Firmanın geliştirdiği bu motor ile yapılacağı söylenen Star Wars oyunu tamamen açık dünya sistemine odaklanacak. Bu yeni oyunda farklı gezegenlerin olup olmayacağı ve Star Wars hikayesinin neresine konumlandırılacağı ise henüz belli değil.

LucasFilm Games duyurusu sonrası anladığımız kadarıyla Disney bu marka oyunlarını kendi kontrolünde tutacak ve diğer firmalar ile bu tarz işbirliklerine gidecek. Star Wars hakları şu anda EA Games firmasında bulunuyor. Fakat 2023 itibari ile bu anlaşma sona erecek. Yeri gelmişken EA Games, Respawn imzasını taşıyan Star Wars Jedi Fallen Order devamı üzerinde de çalışıyor.

YAZAR:Şükrücan Kaya