Tüm Oyunlar Valorant VP Yeni Steam Cüzdan Kodu Yeni PUBG Mobile UC Yeni Free Fire Yeni Mobile Legends Elmas Yeni

Horizon Zero Dawn ücretsiz oluyor

Horizon Zero Dawn ücretsiz oluyor. Sony, Play At Home kampanyası kapsamında dağıttığı ücretsiz oyunlar arasına bir yenisini daha ekliyor.

Biliyorsunuz Sony pandemi nedeniyle oyunculara ücretsiz oyunlar sunduğu Play At Home kampanyası kapsamında geçtiğimiz haftalarda 9 oyunu ücretsiz olarak dağıtmıştı. Asıl bombayı ise sona saklamıştı. Türkiye için 20 Nisan'da, yani yarın sabah saat 06:00'dan itibaren Horizon Zero Dawn ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanacak. Guerilla Games'in etkileyici açık dünya oyununu yarın sabah saatlerinde ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebileceksiniz. Ancak şu hatırlatmayı yapmak gerekiyor ki oyunun yalnızca PlayStation sürümü ücretsiz olacak. PC platformu için fiyatlar konusunda tutarsız şekilde çıkan oyun hala tam fiyatıyla satılmaya devam edecek.

20 Nisan'da Horizon Zero Dawn ücretsiz olacak

Horizon Zero Dawn Complete Edition paketi, beraberinde getirdiği Frozen Wilds genişlemesi, çeşitli silah ve kıyafet paketleri, dijital artbook'u ve PS4 teması içerikleriyle birlikte yarın sabah saatlerinde ücretsiz olacak. Guerilla Games'in geliştirdiği ve oldukça beğenilen, yakın zamanda PC portu da çıkan açık dünya oyununu Türkiye saati ile 20 Nisan 06:00'dan itibaren buraya tıklayarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Horizon Zero Dawn ücretsiz dağıtımı 15 Mayıs Türkiye saati ile 06:00'a kadar devam edecek.

 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl PC için de yayınlanan oyun Türkiye fiyatı konusunda biraz tutarsızdı. Epic Games Store ve Steam üzerinde ilk birkaç gün 77 TL fiyatıyla satılan ve oyunculardan oldukça olumlu tepkiler alan oyunun fiyatı, ne yazık ki 275 TL'ye yükselmişti. An itibariyle de son fiyatıyla dijital vitrinlerde satılmakta.

Oyun hakkında

İlk kez 28 Şubat 2017'de piyasaya sürülen Guerilla Games'in geliştirdiği ve Sony Interactive Entertainment'ın yayınladığı Horizon Zero Dawn, PlayStation 4 için çıktı. "Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Video Oyunları Dalında En İyi Senaryo Ödülü" gibi birçok ödül alan oyun hem eleştirmenler hem de kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi.

Horizon Zero Dawn ücretsiz dağıtılacak PlayStation 4 sürümü, kullanıcılardan 84/100 alırken eleştirmenlerden de 89/100 almayı başardı. Guerilla Games şimdilerde PlayStation 5 özel oyunu olacak Horizon Forbidden West üzerinde çalışıyor. Yeni oyun PS5'in bütün özelliklerini sonuna kadar değerlendirmeyi ve kullanıcılara soluksuz bir yeni nesil deneyimi sunmayı hedefliyor.

YAZAR:Şükrücan Kaya