Tüm Oyunlar Valorant VP Yeni Steam Cüzdan Kodu Yeni PUBG Mobile UC Yeni Free Fire Yeni Mobile Legends Elmas Yeni

Söylenti: Half Life Alyx 'gelişmiş devam oyunu' yolda olabilir

Sızıntılardan gelen bilgilere göre Half Life Alyx için "genişletilmiş ve geliştirilmiş" bir devam oyunu görebiliriz. Valve'in sırları gün yüzüne çıkıyor

Half Life Alyx için bir devam oyunu, gelen raporlara göre Valve tarafından sızdırılmış gibi görünüyor. Serinin VR'daki temsilcisi ve şu ana kadar yayınlanan son oyunu olan Alyx'in gelişmiş ve daha da genişletilmiş bir sürümü hakkında söylentiler internette ortaya çıktı. Yayınlanan yeni bir videoda, veri madencisi ve muhabir Tyler McVicker, Citadel olarak bilinen yeni bir VR projesinden bahsediyor.

Half Life Alyx devam oyunu mu geliyor? Valve'in VR sevdası

Yayınlanan yeni videoda Tyler McVicker, Citadel olarak bilinen bir başka oyun söylentisine göre Valve VR projesinde yapılan son değişiklikleri özetliyor. Yeni kod Half-Life VR ile ilgili ve "bilinmeyen bir nedenle HLVR formülüne eklemeler yapıyor gibi görünen" el eklemleri ve el bombaları mekaniklerinin durumlarını özetliyor. "HLVR/HLX" olarak işaretlendiği de belirtiliyor. Videoyu hemen alt taraftan izleyebilirsiniz.

McVicker HLX'in "orijinal olarak Half Life Alyx üzerine inşa edilen çerçeveye dayanan" yepyeni bir kod adı olduğunu, ancak raporun orijinal Half Life VR'ın devamı olduğunu söylüyor. Bu bilgilere dayanarak "Valve'in çatısı altında aynı anda hareket eden iki sanal gerçeklik ekibi var gibi görünüyor" dedi. Bunlardan biri sık sık söylentilere konu olan Half Life Citadel'i, diğeri ise HLX'i geliştiriyor. McVicker bu projenin "Half Life Alyx'in halefi olması gerektiğini" iddia ediyor. Çünkü yeni proje kendisine göre "Half Life Alyx'in sadece mekaniği geliştirilmiş, genişletilmiş ve yinelenmiş" bir sürümü. Su fiziği, düşman türleri ve dinamik hava durumu, bunun yanı sıra ışıklandırma da dahil olmak üzere bu projelerden biri veya her ikisiyle ilgili yakın zamanda verilmiş bir dizi dosyanın ana hatlarını çizmeye devam ediyor.

Valve, Half Life Alyx için potansiyel bir devam oyunu ya da herhangi bir şey hakkında resmi bir duyuru yapmadı. McVicker tarafından ortaya çıkarılan geliştirme çalışmasının hiçbir şeye varmayacak olması da çok olası. Bu nedenle bunu resmi bir duyuru saymak yerine "bir avuç tuz" ile konuya yaklaşmakta fayda var. Ancak geçtiğimiz günlerde Robin Walker'dan gelen açıklamalar -ki kendisi Half-Life serisinin kilit isimlerindendir- ile bu bilgiler birleştiğinde oldukça umut verici görünüyor.

YAZAR:Şükrücan Kaya